پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
چهارشنبه 26 تیر ماه 1398
Wednesday 17 July 2019
کد مطلب : ‌8106
استاندار آذربایجان شرقی:

نقش حیاتی مجتمع مس سونگون در توسعه اقتصادی استان

محمدرضا پورمحمدی در دیدار با مدیرعامل شرکت مس گفت: از دوره مدیریت نخست دکتر سعد محمدی در شرکت مس همه به نیکی و شایستگی یاد می‌کنند به‌ویژه این‌که ایشان به معدن مس سونگون نگاه ویژه‌ای داشتند و سنگ بنای توسعه صنعت مس در استان را بنیان گذاشتند.

نقش حیاتی مجتمع مس سونگون در توسعه اقتصادی استان

به گزارش مس پرس، پورمحمدی با بیان این‌که مس سونگون ذخایر و پتانسیل‌های بسیار خوبی دارد گفت: استان آذربایجان شرقی در حوزه ذخایر معدنی در کشور جایگاه نخست را دارد ولی میزان کمی از این ذخایر بهره‌برداری می‌شود.
وی با اشاره به اینکه جدی‌ترین مطالبه مردم آذربایجان شرقی بهره‌برداری از ذوب مس سونگون است، گفت: باید از این پتانسیل‌ها و ظرفیت‌ها در جهت توسعه استان و ایجاد اشتغال برای جوانان استفاده کرد.
پورمحمدی با تأکید بر این‌که طرح تکمیل زنجیره تولید در مجتمع مس سونگون نقشی حیاتی در توسعه اقتصادی استان دارد گفت: انتظار داشتیم در سال‌های گذشته شرایط به‌گونه‌ای دیگر پیش می‌رفت تا در شرایط کنونی شاهد تکمیل زنجیره تولید در مس سونگون و ایجاد صنایع پایین‌دستی مس می‌بودیم.
استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد: در خصوص ایجاد کارخانه ذوب نگرانی‌های محیط زیستی مطرح می‌شد که با همت دکتر رحمانی وزیر محترم صمت و دکتر علیزاده نماینده ورزقان و همچنین پیگیری شرکت این نگرانی‌ها رفع شده است و هم‌اکنون بحث اتمام کارخانه ذوب نهایی شده است.
وی در پایان تأکید کرد: در حال حاضر 3600 نفر در مجتمع مس سونگون مشغول به کار هستند و با تکمیل زنجیره تولید و صنایع تکمیلی و پایین‌دستی مس شاهد اشتغال‌زایی بیشتر خواهیم بود.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :