پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
شنبه 25 اردیبهشت ماه 1400
Saturday 15 May 2021
کد مطلب : ‌8184
مدیرعامل شرکت مس در بازدید از کارخانه ذوب خاتون‌آباد خبر داد

آغاز اجرای طرح توسعه ذوب خاتون‌آباد/ افزایش 40 هزار تنی ظرفیت تولید آند

اردشیر سعدمحمدی با بیان این‌که طرح توسعه ذوب خاتون‌آباد یکی از طرح‌های توسعه‌ای مهم شرکت مس در سال‌جاری است گفت: از اول مردادماه اورهال این کارخانه با هدف حل مشکلات محیط‌زیستی و افزایش ظرفیت ذوب خاتون‌آباد از 80 هزار تن به 120 هزار آند آغاز شده است.

آغاز اجرای طرح توسعه ذوب خاتون‌آباد/ افزایش 40 هزار تنی ظرفیت تولید آند

به گزارش مس پرس، دکتر اردشیر سعد محمدی مدیرعامل شرکت مس با اعلام این خبر گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته هیچ‌گونه نگرانی بابت کاهش تولید در سال جاری نداریم و انشاالله تولید امسال بیشتر از سال گذشته خواهد شد.
وی با تأکید بر این‌که با همکاری و همت تمام پرسنل صنعت مس، امسال شاهد خلق رکورد جدید در تولید کاتد خواهیم بود افزود: با افزایش ظرفیت ذوب خاتون‌آباد، مجموع ظرفیت تولید آند شرکت مس در استان کرمان به 400 هزار تن خواهد رسید که بخشی از کنسانتره موردنیاز این طرح‌ها از معادن مس درآلو، دره‌زار و چاه فیروزه تأمین خواهد شد.
سعد محمدی با اشاره به اجرای هم‌زمان طرح اسیدسولفوریک خاتون‌آباد با ظرفیت 600 هزار تن در سال گفت: در سال‌های گذشته کارخانه ذوب خاتون‌آباد دچار برخی مشکلات محیط زیستی بود که با پیگیری‌های انجام‌شده و بر پایه اعلام سازمان‌های نظارتی غبار خروجی الکتروفیلتر درایر و الکتروفیلترهای فلش به حد استاندارد رسیده است.
مدیرعامل شرکت مس با اشاره به اینکه راه‌اندازی کارخانه اسیدسولفوریک خاتون‌آباد مهر پایانی بر تمام حاشیه‌های زیست‌محیطی شرکت مس خواهد بود اظهار داشت: در سال جاری با بهره‌برداری همزمان این دو طرح توسعه‌ای در خاتون‌آباد شاهد سبز شدن صنعت مس و توسعه پایدار خواهیم بود.


 

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :