پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
شنبه 25 اردیبهشت ماه 1400
Saturday 15 May 2021
کد مطلب : ‌8272
رئیس هیات‌عامل ایمیدرو در بازدید از مجتمع مس سرچشمه عنوان کرد

کارخانه اسید سولفوریک نماد آشتی صنعت با محیط زیست/2.5 میلیارد یورو طرح توسعه در دستور کار شرکت مس

رئیس هیات‌عامل ایمیدرو با بیان این‌که طرح اسید سولفوریک نماد آشتی صنعت با محیط زیست و منابع انسانی است، گفت: برای احداث کارخانه اسید سولفوریک مجتمع مس سرچشمه با تولید سالیانه 610 هزار تن اسید، بالغ بر 110 میلیون ارز اختصاص داده شده است.

کارخانه اسید سولفوریک نماد آشتی صنعت با محیط زیست/2.5 میلیارد یورو طرح توسعه در دستور کار شرکت مس

 گزارش مس پرس به نقل از روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه، «خداداد غریب‌پور» روز سه‌شنبه 21 آبان ماه در حاشیه بازدید از مجتمع مس سرچشمه و افتتاح کارخانه اسید سولفوریک اظهار کرد: افتتاح کارخانه اسید سولفوریک مجتمع مس سرچشمه این پیام را با خود به همراه دارد که مس به‌عنوان یک شرکت بزرگ تولیدکننده معدنی، همچنان که تولید برایش مهم است محیط زیست انسانی، خاک و آب‌وهوا هم برایش مهم است و این یک رسالت اجتماعی بوده است که در قالب یک پروژه محیط زیستی به بهره‌برداری رسیده است.

غریب‌‌پور گفت: شرکت صنایع مس یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های معدنکاری در ایران است که مجموعاً 10 درصد از ماده معدنی کشور را از معادن مس کشور استخراج می‌کند.

وی بیان کرد: در معدن بزرگ مس سرچشمه 30 میلیون تن ماده معدنی و 60 میلیون تن باطله وجود دارد یعنی مجموعاً 90 میلیون تن معدنکاری در این معدن صورت می‌گیرد و از مشخصات خوب این معدن این است که اکتشافات تکمیلی که در حال انجام است جواب داده و باز همچنان ذخایر مواد معدنی در این معدن رو به افزایش است.
رئیس هیأت عامل ایمیدرو تصریح کرد: به‌رغم همه محدودیت‌ها امسال 15 درصد در صنعت مس رشد تولید داشتیم و امیدوارم تا پایان سال به 260 هزار تن کاتد برسیم که رقم خیره‌کننده و منحصربه‌فردی است و این افزایش تولید ادامه خواهد داشت.
غریب‌پور با بیان اینکه شرکت صنایع مس ایران بالغ بر 2.5 میلیارد یورو طرح توسعه در  برنامه دارد و در سال‌های آینده این طرح‌ها به مدار تولید خواهند آمد، خاطرنشان کرد: مطمئناً ذخایر معدنی مس در کشور با توجه به اکتشافات جدیدی که در مجموعه ایمیدرو و شرکت‌های تابعه صورت می‌گیرد رو به افزایش است.
معاون وزیر صمت گفت: این ذخایر بزرگ را به این شکل تقسیم‌بندی کردیم که مس در ذخایر معدنی بزرگ سرمایه‌گذاری کند و معادن کوچک را بخش خصوصی با مشارکت صنعت مس اقدام کند، درواقع در ظرفیت عظیم ذخایر معدنی مس با مدیریت شرکت ملی صنایع مس ایران و فعالیت بخش خصوصی حتماً افزایش تولید درخشانی خواهیم داشت.

 

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :