پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
پنج‌شنبه 7 مرداد ماه 1400
Thursday 29 July 2021
کد مطلب : ‌8881
با حضور وزیر صمت و مدیرعامل شرکت مس انجام شد

امضای تفاهم‌نامه 4،5 میلیارد دلاری میان شرکت مس و وزارت صمت

با حضور وزیر صمت، استانداران، روسای مجمع نمایندگان، معاون قوه قضاییه، مقامات قضایی استان‌های کرمان، البرز و گیلان و همچنین مدیران‌عامل شرکت‌های بزرگ کشور تفاهم‌نامه همکاری توسعه سرمایه‌گذاری میان شرکت ملی صنایع مس ایران و وزارت صمت به امضا رسید.

امضای تفاهم‌نامه 4،5 میلیارد دلاری میان شرکت مس و وزارت صمت

به گزارش مس پرس، شرکت مس در راستای ایجاد تکمیل زنجیره صنایع معدنی مس کشور با تاکید بر سرمایه‌گذاری در حوزه‌های اکتشافات، استخراج، تولید کنسانتره مس، آند و کاتد مسی و سایر صنایع پایین دستی مرتبط تفاهم‌نامه‌ای را با وزارت صمت برای اجرای 26 پروژه مختلف به امضا رساند.
بر اساس این گزارش، ارزش سرمایه‌گذاری در این تفاهم‌نامه بیش از 4،5 میلیارد دلار است که با اجرای پروژه‌های مذکور حجم تولید شرکت مس از 1،2 میلیون تن کنسانتره مس به 2،5 میلیون تن و تولید کاتد از 280 هزار تن به 550 هزار تن افزایش خواهد یافت.
شایان ذکر است، اجرای این طرح‌ها ضمن اشتغال‌زایی موثر جدید حجم فروش سالیانه شرکت مس را از 2 میلیارد دلار کنونی به 4،5 میلیارد دلار افزایش می‌دهد تا در آینده نزدیک شرکت ملی صنایع مس ایران در جمع 10 شرکت بزرگ معدنی مس قرار گیرد.
گفتنی است این نشست با ابتکار وزارت صمت و با هدف پیگیری توسعه سرمایه‌گذاری و تحقق اقتصاد مقاومتی از طریق 100 بنگاه تولیدی برتر برگزار شده است.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :