پایگاه خبری شرکت ملی صنایع مس ایران
دوشنبه 17 مرداد ماه 1401
Monday 8 August 2022
کد مطلب : ‌5914

رالی صعودی شاخص‌ها در اولین روز پاییز ادامه دارد

در دو ساعت ابتدایی معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با رشد چهار هزار واحدی خود را به کانال 165 هزار واحد نزدیک کرد. سایر شاخص‌ها نیز در محدوده مثبت قرار دارند. گفتنی است دلیل این صعود اقبال به گروه پالایشی و فلزی است.

رالی صعودی شاخص‌ها در اولین روز پاییز ادامه دارد

اقتصادآنلاین - در نخستین روز پاییز معاملات بورس تهران در ادامه روند صعودی خود با سقف شکنی تمام شاخص‌ها روبرو شد. در این بین معاملات مثبت و پُرحجم در گروه پالایشی و فلزی سبب جهش بیش از چهار هزار واحدی شاخص کل شد.
اما در گروه خودرویی خبری از معاملات هیجانی و مثبت روز گذشته نیست و دو لیدر اصلی این گروه در محدوده‌های کنفی معامله می‌شوند. تا این لحظه شاهد بازدهی منفی نیم درصدی از نمادهای این گروه هستیم.
در سایر گروه‌های کوچک بازار ازجمله دارویی، سیمانی و ساختمانی افزایش قیمت در تمام نمادها مشهود است. اما اقبال حقیقی‌ها به نمادهای گروه مخابرات سبب بازدهی پنج درصدی این گروه تا این لحظه شده است. از این رو «همراه» و «اخابر» مجموعا 500 واحد شاخص کل را تقویت کرده‌اند.
همان‌طور که گفته شد گروه پالایشی تاکنون بیشترین تأثیر مثبت را شاخص کل اعمال کرده‌اند. تمام نمادهای این گروه در محدوده‌های مثبت قرار گرفتند. همچنین پنج نماد پالایشی این گروه هم‌اکنون صف خرید را تجربه می‌کنند.
در این لحظه شاهد افزایش اقبال و شکل‌گیری تقاضا قابل‌توجه در تمام نمادهای بانکی هستیم. در این بین نمادهای بانک صادرات، سینا، دی، ملت بیش از سایرین دادوستد می‌شوند.
درمجموع تاکنون شاخص کل با رشد 4211 واحدی به رقم 164 هزار و 757 واحد رسید. شاخص هم‌وزن نیز با رشد 765 واحدی به رقم 28 هزار و 695 واحد رسید. شاخص فرابورس هم با رشد 20 واحدی خود را به یک هزار و 899 واحد رساند.
در این بین تاکنون بیش از چهار میلیارد و 100 میلیون ورقه بهادار به ارزش یک هزار و 450 میلیارد تومان در بورس و فرابورس دادوستد شده است که از این میزان یک هزار و 100 میلیارد تومان به معاملات خرد سهام و حق تقدم در این دو بازار اختصاص داشته است.
در بین نمادهای با اهمیت بورسی «فارس»، «کگل»، «همراه» و «شپنا» بیش از سایرین در تقویت شاخص تأثیر داشتند. در فرابورس هم معاملات مثبت «ذوب»، «زاگرس» و «شاوان» بیشترین تأثیر را بر آیفکس داشتند.

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :